Raport Rzeczpospolitej: Nowe Prawo zamówień publicznych
Opracowania
Dr Hanna Drynkorn, Mirella Lechna-Marchewka i Anna Prigan omawiają przepisy regulujące postępowania w sprawach zamówień publicznych wszczynane od 1 stycznia 2021 r. Opisują kwestie dotyczące przygotowania postępowania, kwalifikacji podmiotowej wykonawców i zasad postępowań klasycznych o wartościach niższych niż progi unijne. Zapraszamy do lektury
Co do zasady. Studia i analizy prawne – nr 3
Czasopismo naukowe
Rażąca strata jako przesłanka zastosowania klauzul rebus sic stantibus | Znaczenie pojęcia „istotna zmiana umowy” na gruncie prawa zamówień publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem dyrektywy 2014/24/UE i orzecznictwa TSUE | Zapewnienie racjonalnych usprawnień dla pracownika z niepełnosprawnościami jako obowiązek pracodawcy | Kryzys demokracji: próba wyjaśnienia | Wykonywanie przez Polskę Konwencji w sprawie likwidacji wszelkich form dyskryminacji […]
Prawo dla gamedevu
Opracowania
Branża gier zmaga się z różnorakimi i specyficznymi dla niej problemami prawnymi. W publikacji poruszamy kwestie prawa własności intelektualnej, prawa pracy, prawa podatkowego, ale także mniej oczywiste aspekty regulacyjne. Na 70 stronach piszemy o wykorzystywaniu w grze przedmiotów z prawdziwego świata, ochronie pomysłu na grę i samej gry, reklamie w grze, wykorzystaniu IP Box, zatrudnianiu […]
Co do zasady. Studia i analizy prawne – nr 2
Czasopismo naukowe
Penalizacja odwróconego łańcucha dystrybucji leków w Polsce | Koncepcja obywatelstwa Unii Europejskiej jako pojęcia prawnego i politycznego niezależnego od przynależności do państwa członkowskiego | Wybrane schematy międzynarodowego oszustwa dystrybucyjnego a legitymacja czynna do wytoczenia powództwa o zapłatę z tytułu uszczerbku majątkowego na gruncie konwencji CMR | Uchwały niewładcze organów jednostek samorządu terytorialnego | Zasady działania […]
Chambers Global Practice Guide: Corporate M&A 2020
Anna Dąbrowska, Krzysztof Libiszewski, Maciej Szewczyk i Izabela Zielińska-Barłożek są autorami rozdziału omawiającego aktualną sytuację na rynku transakcji w Polsce.
Polityka na wypadek dawn raid – dlaczego warto rozważyć jej wdrożenie?
Opracowania
Wyjaśniamy, czym jest dawn raid, na co zwrócić uwagę przy tworzeniu procedury na wypadek jego wystąpienia oraz jakie uniwersalne elementy powinna zawierać każda polityka dotycząca niezapowiedzianej kontroli pomieszczeń należących do przedsiębiorstwa.
The guide to minimum terms of employment for posted workers
Opracowania
Kancelaria Wardyński i Wspólnicy przygotowała przewodnik omawiający minimalne warunki zatrudnienia dla pracowników delegowanych do 25 krajów europejskich. Przewodnik został stworzony przez naszą praktykę prawa pracy, przy nieocenionym zaangażowaniu zaprzyjaźnionych prawników z europejskich kancelarii, którzy dostarczyli wkłady dotyczące ich jurysdykcji.
Rocznik 2020
Roczniki
To już dziesiąte wydanie Rocznika naszej kancelarii. Piszemy o tym, co robimy: o ciekawych sprawach, środkach ochrony prawnej, możliwościach i obowiązkach, nowych przepisach i obszarach, które warto wziąć pod uwagę przy prowadzeniu działalności. Komentujemy, inspirujemy i podpowiadamy.
Compliance – ważne zmiany w 2020 r.
Opracowania
Compliance w firmie: od polityki wynagrodzeń, przez dematerializację akcji i zapobieganie praniu pieniędzy, po zatory płatnicze.
Papiery wartościowe bez papieru
Opracowania
Obligacje, certyfikaty inwestycyjne, listy zastawne, akcje i warranty subskrypcyjne pożegnały się albo pożegnają się już wkrótce z dokumentem jako materialnym nośnikiem. Opracowanie omawia formę, zasady przenoszenia i zabezpieczenia zdematerializowanych papierów wartościowych.









